Zamów

PORADNIK BUDOWY BIZNESU INTERNETOWEGO OPARTEGO NA ZAUFANIU

Decyzja o zmianie ścieżki zawodowej to często akt wiary. Najpierw trzeba uwierzyć w siebie i swój produkt, potem zaufać innym i cierpliwie pracować na ich zaufanie. Warto!

Ta książka to dokładna analiza mojej drogi od etatu do własnej firmy opartej na blogu. Pokazuję krok po kroku kulisy pięcioletniej drogi od zera do 7 milionów złotych przychodu. To także manifest budowania biznesu opartego na zaufaniu, otwartości, szczerości i transparentności – z licznymi dowodami na to, że dobro powraca.

BESTSELLER! PONAD 30.000+ SPRZEDANYCH KSIĄŻEK!

Kilka słów o książce


Wiele osób zadaje sobie pytanie „Jakim cudem ci blogerzy tyle zarabiają?” – ta książka odpowiada na to pytanie i szczegółowo przedstawia kwoty, plusy i minusy poszczególnych form zarabiania na blogu. To case study jednego z najbardziej dochodowych blogów w polskojęzycznym internecie – „Jak oszczędzać pieniądze”. Szczegółowe przedstawienie prawdziwych kulis rozwoju firmy opartej na blogu.

Książka “Zaufanie, czyli waluta przyszłości” to mój manifest dotyczący przedsiębiorczości i stylu prowadzenia firmy korzystającej z dobrodziejstw internetu. Bardzo szczegółowo przedstawiam w niej moje zasady i promuję etos pracy oparty na rzetelności, zaufaniu, jakości oraz systematyczności – wbrew przeciwnościom. Omawiam także krytyczne momenty w moim życiu i w historii bloga – mało kto bowiem wie, że byłem o krok od jego zamknięcia. Opisuję co doprowadziło mnie do granicy i jak sobie poradziłem ze zwątpieniem.

To dokumentacja pierwszych 5 lat istnienia mojej firmy oraz 6 lat prowadzenia bloga. Przedstawia 10 etapów rozwoju bloga, gdzie szczegółowo omawiam:

 • Jakie były cele na każdym z etapów (i kiedy pojawiły się cele finansowe)?
 • Jakie miałem założenia i które z nich się sprawdziły, a które okazały błędne?
 • Jakie były wyniki w różnych obszarach: realizacja celów, ruch na blogu, rezultaty finanse.
 • Jakie wnioski wyciągnąłem z danego etapu i jak wpływały one nam moje dalsze działania?
 • Jak wyglądały nie tylko decyzje, ale także poprzedzający je proces myślowy?
 • W jaki sposób stopniowo budowałem relacje z osobami, które pomogły mi dotrzeć tu gdzie jestem (i jak konkretnie pomagały)?

Dzięki temu będziecie mogli poznać nie tylko widoczne publicznie, końcowe efekty mojej pracy, ale również kulisy ich powstawania. Zobaczycie porażki, którymi wybrukowana była droga do świetnych rezultatów. Dowiecie się też, jak wyglądały moje plany na każdym z etapów rozwijania bloga i w jak niewielkim stopniu udawało się je zrealizować w założonych terminach. Prawdziwa rzeczywistość przedsiębiorcy nie ma zbyt wiele wspólnego z cukierkowym wyobrażeniem o niej. Ma ona swoje ciemne i jasne strony – i właśnie o nich piszę w tej książce bez owijania w bawełnę.

Dlaczego napisałem tę książkę?


Bo wierzę, że każdy zasługuje na wykonywanie takiej pracy, którą kocha. To NIE JEST uniwersalna instrukcja jak ją znaleźć. To historia mojego blogowego biznesu udokumentowana krok po kroku po to, żebyście mogli zobaczyć w niej analogie do własnej sytuacji. Iść swoją drogą, ale czerpiąc z moich pozytywnych i negatywnych doświadczeń.

Kolejny z powodów, dla których napisałem tę książkę, to ulotność mojej pamięci. Chociaż każdy może prześledzić rozwój bloga ”Jak oszczędzać pieniądze”, to trudno wyczytać z niego, z jakimi wyzwaniami musiałem się mierzyć – zarówno jako bloger próbujący docierać przez internet do kolejnych czytelników, jak również przedsiębiorca, który jako główny żywiciel rodziny podjął trudną decyzję o rzuceniu etatu i zarabianiu na życie w niecodzienny sposób. Książka dokumentuje ten najbardziej burzliwy okres rozwoju mojej firmy. Obejmuje pierwsze pięć lat, w których nastąpiło najwięcej zwrotów akcji i które dobrze pokazują, z czym musiałem się mierzyć jako przedsiębiorca dopiero poszukujący optymalnego modelu biznesowego.

Wiele osób mówiło mi, że „Finansowy ninja” – mój poradnik finansów osobistych – był zbyt obiektywny. Niektórzy oczekiwali, że dowiedzą się z niego więcej o mnie, o mojej strategii i filozofii działania. Nie taki był jednak jego cel. #ZCWP jest całkowicie inną książką. Tutaj bardzo subiektywnie przedstawiam mój sposób myślenia i działania. To moja droga.

Dla kogo jest #ZCWP?


„Zaufanie, czyli waluta przyszłości” to przede wszystkim zestaw wskazówek dla wszystkich osób, które chcą zarabiać na dzieleniu się swoją wiedzą w internecie – taką, która wynika z ich pasji, a w szczególności tych, które chcą budować swój autorytet w oparciu o bloga. Ale muszę ostrzec, że to NIE JEST uniwersalny poradnik dla początkujących blogerów. Jeśli planujesz kupić tę książkę wyłącznie jako instrukcję „jak zacząć blogować”, to lepiej tego nie rób – poszukaj wiedzy za darmo w sieci lub innych pozycji. #ZCWP jest jednak przydatną lekturą dla osób, szukających alternatywy dla prostych współprac z firmami, chcących rozwijać biznes oparty na swojej wiedzy specjalistycznej oraz tych, które chciałyby poznać mój przepis na komercjalizację bloga. Jak to określił jeden z moim znajomych – to „poradnik dla wymiataczy”. Znajdziecie tu nie tylko dokumentację całej mojej drogi, ale także zasady dotyczące współprac z markami, kulisy planowania i realizacji dużych projektów, szacowania cen, przygotowywania ofert oraz prowadzenia negocjacji. W materiałach dodatkowych zamieściłem także wzory moich ofert oraz umów.

Kolejną grupą docelową są początkujący przedsiębiorcy, którzy są pełni wątpliwości, czy można budować biznes oparty na pasji i zainteresowaniach, czy warto być uczciwym (czy może lepiej chodzić na skróty), w co wkładać energię i czy zatrudnianie pracowników jest koniecznym wymogiem powiększania firmy. Pokazuję kulisy mojego jednoosobowego biznesu i to w jaki sposób organizuję firmę, która istnieje dla mnie – a nie ja dla niej. Omawiam także powody, dla których zdecydowałem się być tzw. solo-preneurem – małą, jednoosobową firmą współpracującą z zewnętrznymi podwykonawcami.

Kolejna grupa docelowa to wszystkie osoby, które rozważają rzucenie etatu i pracę dla samych siebie. Też tam byłem! Pokazuję, jakie miałem wątpliwości, z jak dużym obciążeniem psychicznym wiązało się podjęcie decyzji o przejściu na swoje, jak przygotowywałem się do odejścia, jakie błędy popełniłem, jakie poniosłem koszty i dlaczego nadal uważam decyzję o rzuceniu etatu za jedną z najlepszych w moim życiu. Pomimo, że opisuję moją niepowtarzalną historię (bo każdy z nas ma swoją niepowtarzalną historię), to wierzę, że dla każdego może być ona inspirująca.

Książka powinna spodobać się wszystkim tym osobom, które lubią przepełnione konkretami biografie pokazujące nie tylko sukcesy danej osoby – bo to każdy widzi, ale także kulisy drogi do tych sukcesów – włącznie z pokazaniem procesu decyzyjnego, błędów, ewolucji oraz zmian w sposobie działania i myślenia. Po prostu wpuściłem Was do mojej głowy i jestem bardzo dumny, że udało mi się uchwycić wszystko tak, jak planowałem.

A przy tym jest to również kompleksowy podręcznik jak można budować markę osobistą i biznes całkowicie oparty na zaufaniu. Zaufaniu najpierw do siebie, potem naszym do innych osób i na końcu – innych do nas. I w końcu, jak można zarabiać olbrzymie pieniądze niejako przy okazji wykonywania dobrej i przydatnej innym pracy, przy wykorzystaniu dobrodziejstw internetu.

Ta książka ma Was przekonać, że dobro naprawdę powraca i warto wiarę w to zaszczepić w kulturze swojego działania. Bo zaufanie jest walutą przyszłości (i tak naprawdę zawsze nią było).

Jeśli czytaliście i polubiliście książki „100$ Startup” („Niskobudżetowy startup”) i „Rework”, to jestem absolutnie przekonany, że spodoba się Wam także „Zaufanie, czyli waluta przyszłości”. Jest w niej kawał mojego serca i filozofii działania, która bardzo dobrze mi się sprawdziła, i wierzę, że może pomóc innym tak, jak mi kiedyś pomogły wymienione wyżej książki.

NAJLEPSZY PORADNIK BIZNESOWY!


W listopadzie 2019 r. książka “Zaufanie, czyli waluta przyszłości” została laureatem konkursu Economicus 2019 i zdobyła nagrodę w kategorii “Najlepszy poradnik biznesowy”.

Economicus to prestiżowy konkurs na najlepszą książkę ekonomiczno-biznesową organizowany przez Dziennik Gazeta Prawna. Jego rangę podwyższa fakt, że zwycięskie publikacje wyłaniane są przez jury, w skład którego wchodzą polscy ekonomiści. Już sama nominacja do grona finalistów jest olbrzymim wyróżnieniem dla wydawnictw i autorów książek. Na nagrodę mogą liczyć tylko te, które zdecydowanie wyróżniają się na tle konkurentów. To najlepszy dowód, jak olbrzymią pomocą w prowadzeniu własnej firmy może być właśnie #ZCWP.

UWAGA! TYLKO TU KUPISZ KSIĄŻKĘ BEZPOŚREDNIO OD AUTORA

Spis treści


Książka ułożona jest zgodnie z kolejnością wydarzeń i szczegółowo przedstawia kolejne kwartały rozwoju bloga "Jak oszczędzać pieniądze".

Rozdział1

Zacznij od „dlaczego?”

Dziś każdy projekt rozpoczynam od identyfikacji prawdziwych powodów, dla których chcę go realizować. Poszukując odpowiedzi na pytania o zasadność nowego przedsięwzięcia, w gruncie rzeczy weryfikuję jego celowość. Nie inaczej było w przypadku tej książki...

Dlaczego napisałem tę książkę ► Nie licz na sukces w jedną noc! ► Każdy może być motorem zmiany

Rozdział2

Kim jestem dziś i co robiłem przed blogiem

Jestem przekonany, że gdyby nie to, w jaki sposób zostałem ukształtowany wcześniej, to nie mógłbym liczyć na tak udany rozwój działalności blogowej. Przygodę z przedsiębiorczością rozpocząłem dużo wcześniej i żeby dobrze zrozumieć tę drogę, to musimy cofnąć się w czasie aż do mojego dzieciństwa...

Wyniki mojej firmy ► Oszczędne dzieciństwo ► Przedsiębiorczy dzieciak ► Poszukiwanie własnej drogi ► Szkoła czy praca? Oto jest pytanie! ► Pierwszy etat! ► Porzucenie studiów dziennych ► Wypadek, który zmienił wszystko ► Wypalenie zawodowe ► Szukam lepszej pracy, a nie płacy ► Powrót do korzeni

Rozdział3

Etap 1: Uruchamiam bloga!

Pierwszy okres poprzedzający uruchomienie bloga. Jak się do tego szykowałem, jak pokonałem obawy. 3 miesiące przygotowań i wszystko co robiłem w pierwszych 3 miesiącach prowadzenia bloga. Konkretny plan i jego wykonanie...

Analiza polskich blogów ► Założenia początkowe dla "Jak oszczędzać pieniądze" ► Określenie mierzalnych celów ► Strategiczne decyzje i plan artykułów ► Technologia na zapleczu bloga ► Wygląd bloga ► Newsletter ► Analiza ruchu ► Aktywność poza blogiem ► Start newslettera ► Co mogę zrobić dla Pata?

Rozdział4

Etap 2: Nauka zwiększania ruchu

Przez pierwsze pół roku prowadzenia bloga nie myślałem o pieniądzach i nie zastanawiałem się nad tym, jak będę na nim zarabiać. Koncentrowałem się przede wszystkim na tworzeniu przydatnych treści i sprawdzeniu czy wytrzymam w blogowaniu. Już po pół roku podjąłem decyzję o odejściu z etatu...

Zrozumieć czytelników ► Ewolucja sposobu tworzenia treści ► Biblia jako przykład sztuki opowiadania ► Podstawy warsztatu blogera ► Pętla transformacji ► Jak pozyskiwać ruch na bloga ► Mentalne przygotowanie do rzucenia etatu ► Kontrowersyjne tematy

Rozdział5

Etap 3: Hejterzy i kryzys

Pierwszy kwartał 2013 r. był zdecydowanie najtrudniejszym okresem w całej historii bloga. Tak naprawdę byłem bardzo bliski jego zamknięciu. Tak właśnie działa hejt - zwłaszcza wtedy, gdy uderza w sposób całkowicie niespodziewany i w momencie, w którym sami mierzymy się z przeróżnymi wątpliwościami...

Pierwszy poważny kryzys ► Szefie, odchodzę! ► Batalii w komentarzach ciąg dalszy ► Start podcastu ► To ty jesteś tym Michałem? ► Otwieram własną firmę ► Pierwszy występ w telewizji

Rozdział6

Etap 4: Huśtawka emocjonalna i pierwsze pieniądze

Drugi kwartał 2013 r. - mimo że bardzo męczący dla mnie pod względem psychicznym z powodu wątpliwości związanych z rzucaniem pracy - był także najbardziej burzliwym i ciekawym okresem rozwoju mojego bloga. To czas wielu "pierwszych razów"...

Moja podcastowa autoterapia ► Mistrzostwo w pożyczonych trampkach ► Pierwsza publikacja w czasopiśmie ► Pierwsza współpraca komercyjna ► Detale współpracy z Payback ► Zmiana wyglądu bloga ► Współpraca ze Zbyszkiem z App Funds

Rozdział7

Etap 5: Nowe życie po etacie

Koniec etatu, wakacje i udany start we własnej firmie. Pod koniec września czułem, że złapałem wiatr w żagle. Chociaż pożegnałem się z pracodawcą zaledwie dwa miesiące wcześniej, to wydawało mi się, jakby minął już rok. Zawdzięczałem to ferworowi pracy, w którą się rzuciłem po powrocie...

Przykład pozytywny: Meritum Bank ► Przykład negatywny: Propozycja innego dużego banku ► Pracę na swoim zaczynam od wakacji ► Pierwsze próby monetyzacji ► Reklamy Google AdSense ► Samodzielna sprzedaż reklam ► Afiliacja ► Szkolenia i inne występy gościnne ► Pierwsze spotkanie z Czytelnikiem

Rozdział8

Etap 6: Ekspert

Rok 2013 zamykałem jako początkujący przedsiębiorca i jednocześnie pełnoetatowy bloger. Uwzględniając kosztowne rozstanie z etatem, pod względem finansowym był to najgorszy rok od wielu lat. Ja jednak cieszyłem się z tego wyniku - bo był dodatni...

Blog Forum Gdańsk 2013 ► Czytelnicy – bohaterzy ► Start projektu Elementarz Inwestora

Rozdział9

Etap 7: Popularny bloger

Po półtora roku prowadzenia bloga nadszedł czas na prawdziwy wybuch mojej popularności. Bardziej od faktu bycia znanym blogerem cieszyło mnie to, że udaje się popularyzować tematykę oszczędzania i mądrego zarządzania pieniędzmi. Miałem ambitne plany na rok 2014...

Mocny plan na rok 2014 ► Fala niespodziewanej popularności ► Konkurs Blog Roku 2013 ► Pivot projektu Elementarz Inwestora ► Pierwszy kurs, czyli strach ma wielkie oczy ► Pierwsi współpracownicy ► Pierwsze spotkania #JOPlive

Rozdział10

Etap 8: Konferencje i finansowy przełom

Odstąpiłem od wcześniej realizowanej strategii i nastąpił finansowy przełom. Dzięki afiliacji zarobiłem duże pieniądze i trafiłem na czołówki portali. Już nie tylko pisano o tym, że "ten bloger ciekawie pisze", ale także "ciekawie pisze i świetnie zarabia"...

Elementarz Inwestora - pierwszy duży partner ► Konferencja ALIVE w Berlinie ► Jak dojść do tego, co jest dla nas najważniejsze? ► Rekordowa afiliacja ► Kurs Budżet domowy w tydzień ► Technologia ► Badanie rynku i strategia sprzedażowa ► Strategia promocji ► Wyniki sprzedaży

Rozdział11

Etap 9: Efekt domina

Kończy się wyczerpujący "Elementarz Inwestora". Wiele się na nim nauczyłem i wyciągnąłem wnioski przed roczną współpracę z Mastercardem. Dobry rok i perspektywa dużego kontraktu w kolejnym, pomogły mi podjąć decyzję o całkowitym wyeliminowaniu jednorazowych współprac komercyjnych....

Półroczne negocjacje z Mastercardem ► Elementarz Inwestora - własny produkt finansowy ► Blogerski rachunek maklerski ► Wyniki projektu Elementarz Inwestora ► Występ i nagroda na Blog Forum Gdańsk 2014

Rozdział12

Etap 10: Era dużych projektów

Era dużych projektów zakończyła pierwsze 6 lat rozwoju bloga i 5 lat prowadzenia własnej firmy. Dopiero ona pokazała prawdziwy potencjał skalowania mojej jednoosobowej działalności internetowej. Omawiam szczegółowo plusy i minusy tego modelu...

Roczna współpraca z Mastercardem ► Kurs "Pokonaj swoje długi" ► Konferencje i wystąpienia publiczne ► FinBlog - konferencja blogerów finansowych ► Wolny od długów! ► Książka Finansowy ninja - przełomowy self-publishing ► Destrukcyjne skutki niespodziewanego sukcesu ► Pajacyk

Rozdział13

Epilog

W tej książce pojawia się bardzo dużo imion i nazwisk. To celowe. Chciałem pokazać, jak ważną rolę na mojej drodze odgrywają inni ludzie. Pomimo że jestem zdeklarowanym przedsiębiorcą jednoosobowym, to nie byłbym tu, gdzie jestem, gdyby nie pomoc, wsparcie i chęć dzielenia się doświadczeniami przez inne osoby. W większości przypadków otrzymywałem to wszystko z dobrego serca i bez cienia interesowności...

Ludzie ► Moje spotkanie z Patem Flynnem ► Nauka płynąca z tej historii

432

strony

13

rozdziałów

10

etapów rozwoju

1

autor

Zamów książki pojedynczo


KSIĄŻKA #ZCWP = 59,90 ZŁ

Nowa książka Michała Szafrańskiego na papierze i w miękkiej okładce. W skład pakietu wchodzi:

 • Książka „Zaufanie, czyli waluta przyszłości” na papierze – 432 strony, format 238 x 166 mm.
 • Dostęp do strony z dodatkowymi materiałami do książki.

Książka w magazynie! Wysyłka w najbliższym dniu roboczym kurierem docierającym w 24-48 godzin.

+ 15-17 zł wysyłka kurierem lub Paczkomaty

EBOOK #ZCWP = 59,90 ZŁ

Wyłącznie wersja cyfrowa książki. W skład pakietu wchodzi:

 • E-book „Zaufanie, czyli waluta przyszłości” – w wersji EPUB i MOBI (dla Amazon Kindle)
 • E-book „Zaufanie, czyli waluta przyszłości” w formacie PDF – idealny do czytania na iPadzie lub komputerze
 • Dostęp do strony z dodatkowymi materiałami do książki
 • UWAGA: Dostępne są także atrakcyjne cenowo pakiety z e-bookiem! Sprawdź niżej.

E-book udostępniany jest natychmiast po opłaceniu zamówienia (e-mailem).

+ darmowa wysyłka e-mailem

AUDIOBOOK #ZCWP = 59,90 ZŁ

Zamiast czytać książkę – możesz jej posłuchać. Pełny audiobook książki “Zaufanie, czyli waluta przyszłości” to słuchowisko trwające 11 godzin i 36 minut. W rolę lektora wcielił się sam autor, co nadaje nagraniu wyjątkowy charakter.

Projekt zrealizowany został w profesjonalnym studio nagraniowym we współpracy z Audioteka.pl. Kupowany tutaj audiobook udostępniany jest w formie plików MP3 (łączna objętość 670 MB), które można wgrać i odtwarzać na swoim telefonie, w odtwarzaczu plików MP3 lub na komputerze.

+ darmowa wysyłka e-mailem

KSIĄŻKA #FINNINJA = 89,90 zł

Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole. Ponad 540 stron praktycznej wiedzy o oszczędzaniu, zarabianiu, optymalizacji podatkowej, negocjowaniu i inwestowaniu, które pomogą Ci zostać prawdziwym finansowym ninja i osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Bestseller sprzedany w ponad 130.000 egzemplarzy! Więcej informacji oraz pakiety z e-bookami – na stronie książki.

W skład pakietu wchodzi:

 • Książka „Finansowy ninja” na papierze – 544 strony, format 232 x 154 mm, półtwarda okładka (tzw. oprawa zintegrowana).
 • Dostęp do strony z dodatkowymi materiałami do książki.

+ 15-17 zł wysyłka kurierem lub Paczkomaty

KUP KSIĄŻKI TANIEJ W PAKIETACH! ATRAKCYJNA CENA + DODATKI :)

Zamów pakiet w dobrej cenie!


PAKIET 1

ZAUFANIE + AUDIOBOOK

 • Książka “Zaufanie, czyli waluta przyszłości” [papier]
 • Książka “Zaufanie, czyli waluta przyszłości” [audiobook]
 • Odbiór audiobooka w formie plików MP3
 • Oszczędzasz 39,90 zł
Zamów pakiet za 79,90 zł+ 15-17 zł wysyłka kurierem lub Paczkomaty

PAKIET 2

ZAUFANIE + EBOOK

 • Książka “Zaufanie, czyli waluta przyszłości” [papier]
 • Książka “Zaufanie, czyli waluta przyszłości” [ebook MOBI, EPUB, PDF]
 • Oszczędzasz 39,90 zł
Zamów pakiet za 79,90 zł+ 15-17 zł wysyłka kurierem lub Paczkomaty

PAKIET 3

ZAUFANIE + AUDIOBOOK + EBOOK

 • Książka “Zaufanie, czyli waluta przyszłości” [papier]
 • Książka “Zaufanie, czyli waluta przyszłości” [ebook MOBI, EPUB, PDF]
 • Książka “Zaufanie, czyli waluta przyszłości” [audiobook]
 • Odbiór audiobooka w formie plików MP3
 • Oszczędzasz aż 79,80 zł
Zamów pakiet za 99,90 zł+ 15-17 zł wysyłka kurierem lub Paczkomaty

PAKIET 4

ZAUFANIE + FINANSOWY NINJA

 • Książka “Zaufanie, czyli waluta przyszłości” [papier]
 • Książka “Finansowy ninja” [papier]
 • Dodatkowy e-book 60 stron “Finansowy ninja – rysunkowe streszczenie” – gratis tylko w pakiecie (standardowo 29,90 zł)!
 • Oszczędzasz 39,80 zł
Zamów pakiet za 139,90 zł+ 15-17 zł wysyłka kurierem lub Paczkomaty

Opinie czytelników


Odnoszący sukcesy blogerzy są jak sportowcy. Widzimy ich, gdy biją rekordy i odbierają medale. Nie widzimy, ile krwi, potu i łez wylali wcześniej na treningach. A bez wysiłku nie da się osiągnąć mistrzostwa… Michał Szafrański to zawodnik wagi ciężkiej w blogowaniu – w ciągu kilku lat osiągnął w ten sposób ponad 7 mln zł przychodu. Ale nie dostał pasa mistrzowskiego w prezencie. Chcesz wiedzieć krok po kroku, jak na niego zapracował (ocierając się o nokaut)? Przeczytaj tę książkę.

Marek Jankowski, Podcast "Mała Wielka Firma"

To nie jest książka o tym „Jak szybko zarobić na blogu?”. To przewodnik jak cierpliwie budować swoją pozycję, jak budować zaufanie i jak zaufanie potem procentuje w kontakcie z czytelnikami i  partnerami. Pokazuje, że zaufanie jest tą walutą przyszłości i ja się z Michałem jak najbardziej zgadzam. Niesamowita książka. Bardzo fajnie mi się ją czytało.

Michał Śliwiński, Nozbe

Książka jest takim manifestem, który namawia do bycia uczciwym. Przekonuje, że warto mieć swoje zasady, że warto być człowiekiem godnym zaufania i pracować na swoją dobrą reputację, ponieważ reputację mamy jedną i długo się ją buduje, ale szybko można ją stracić. Przykład Michała udowadnia, że mając określone wartości, zasady i kręgosłup moralny, można liczyć na to, że dobro wróci do nas ze zwielokrotnioną siłą.

Bartek Popiel, Liczy się wynik

O autorze


Michał Szafrański to „pełnoetatowy” bloger, który przez dekadę prowadził blog JakOszczedzacPieniadze.pl oraz popularny podcast „Więcej niż oszczędzanie pieniędzy”. Także autor poradnika-bestsellera “Finansowy ninja”, który wydał samodzielnie (self publishing) i sprzedał w nakładzie ponad 120.000 egzemplarzy.

Zdobywca wielu trzech nagród m.in. dla „Najbardziej inspirującego bloga”, dla „Społecznie odpowiedzialnego blogera”, dla “Gwiazdy Dobroczynności”, dwukrotnie wyróżniony tytułem “Wpływowego blogera”.

Dawniej dyrektor ds. rozwoju w firmie informatycznej. Porzucił etat na rzecz edukacji finansowej i w rok zbudował najpoczytniejszy niezależny blog finansowy w Polsce, który co miesiąc czytało ponad 250 tys. osób.

Obecnie – na blogowej emeryturze – prowadzi społeczność “Klan Finansowych Ninja”.

Zaufaj i przeczytaj! Wierzę, że się przyda :)

DLA MEDIÓW


Reprezentujesz media, jesteś blogerem lub podcasterem? Chcesz uzyskać dodatkowe informacje o książce „Zaufanie, czyli waluta przyszłości”, przeprowadzić wywiad z Michałem lub dowiedzieć się więcej o procesie wydawania książki? Skontaktuj się z Michałem pod adresem media@finansowyninja.pl

FAQ


Najczęściej zadawane pytania

 1. Czy można kupić e-booka "Zaufanie, czyli waluta przyszłości"?

  JUŻ TAK! Po dwóch latach od premiery książki papierowej ukazał się także e-book w formatach EPUB, MOBI oraz PDF. Dostępny jest zarówno osobno, jak i w ramach atrakcyjnie wycenionych pakietów z książką papierową.

 2. Jak dostarczany jest audiobook "Zaufanie, czyli waluta przyszłości"?

  Po zakupie udostępniany jest w formie archiwum ZIP, w którym znajdują się pliki MP3. Pliki te można wgrać na własny telefon, do odtwarzacza MP3 lub po prostu odtwarzać na komputerze.

 3. Mieszkam poza Polską. Czy wyślesz mi książkę na adres zagraniczny?

  Niestety nie. Wysyłki realizowane są wyłącznie na adresy w Polsce. Jeśli chcesz zakupić książkę, to zamów jeden z pakietów za pośrednictwem rodziny lub znajomych mieszkających pod adresem w Polsce.

 4. Mam firmę poza Polską. Czy otrzymam fakturę?

  Nie. Poprzez moją stronę sprzedaję książki wyłącznie osobom z Polski i firmom prowadzącym działalność w Polsce. Nie prowadzę sprzedaży za granicę i nie wystawiam faktur i rachunków dla firm zagranicznych.

 5. Jak szybko wyślesz zamówione książki?

  Książki są w moim magazynie i wysyłamy je na bieżąco. Zamówienia złożone do 11:00 w dniu roboczym – wysyłane są kurierem Pocztex tego samego dnia. Te złożone po 11:00 – wysyłane są w kolejnym dniu roboczym. Przesyłki docierają zazwyczaj w ciągu 24-48 godzin od nadania.

 6. Który kurier dostarcza książki?

  Paczki wysyłane są za pośrednictwem usługi kurierskiej Fedex, Pocztex (należącej do Poczty Polskiej), kuriera InPost i do Paczkomatów. Pocztex dostarcza paczki w 24-48 godzin od nadania.

  Od razu po nadaniu otrzymasz od nas e-mail z informacją o wysyłce oraz numerem przesyłki umożliwiającym jej śledzenie przez internet.

 7. A co jeśli kurier mnie nie zastanie?

  Pocztex to kurier Poczty Polskiej. Jeśli nie zastanie Cię w domu, to książka będzie czekała na odebranie w placówce Poczty Polskiej przez kolejne 14 dni.

  UWAGA: niektóre urzędy pocztowe odsyłają nieodebrane paczki już po 7 dniach więc nie warto zwlekać z odbiorem.

 8. Czy otrzymam książkę z Twoim autografem?

  Obecnie już NIE! Książki z autografem dostępne były przez pierwsze dwa lata sprzedaży – czyli do czerwca 2020 r. Obecnie książki wysyłane są już bez mojego autografu.

 9. Czy mogę otrzymać imienną dedykację w książce?

  Książki wysyłane są z magazynu oddalonego o 300 km od Warszawy (a mieszkam w Warszawie). Nie mam z nimi fizycznego kontaktu, więc podpisanie przed wysyłką nie wchodzi w rachubę.

  Dobrą okazją do wpisania osobistej dedykacji są spotkania “przy okazji” jakiejś konferencji lub podczas organizowanych przeze mnie sporadycznie spotkań autorskich i spotkań z Czytelnikami. O takich okazjach do spotkania z wyprzedzeniem informuję na blogu oraz w moim newsletterze (zapraszam do zapisu na blogu).

 10. Czy wysyłka książek jest bezpłatna?

  Bezpłatnie wysyłam zamówienia o wartości od 150 zł w górę. Czyli jeśli zamówisz jedną książkę, to doliczony zostanie koszt wysyłki w wysokości 15-17 zł (w zależności od wybranej metody wysyłki). Jeśli jednak zamówisz kilka książek lub pakiety i łączna wartość zamówienia przekroczy 150 zł, to koszt dostawy kurierem biorę na siebie, a Ty nic za to nie zapłacisz. 🙂

 11. Mam inne pytania. Jak mogę je zadać i czy otrzymam na nie odpowiedź?

  Oczywiście! Napisz po prostu na adres sklep@jakoszczedzacpieniadze.pl i postaramy się udzielić odpowiedzi w ciągu jednego dnia roboczego.

Kontakt w sprawie zamówień


Pracujemy w dni robocze. Adres do wysyłania maili to sklep@jakoszczedzacpieniadze.pl